Славни

Ѕвездата од Мундијалот во 2010: Што прави и каде е денес Лариса Рикелме?

Во тек е новото светско првенство, а сите фудбалски фанови сигурно се уште се сеќаваме на она од 2010 година во кое сите навивавме за Паргвај да дојде барем до ¼ финалето само поради неа.

Не може да помине еден Мундијал, а да не се потсетиме на – Лариса Рикелме.

Лариса Рикелме е атрактивна Паргвајка која го воодушеви светот со својот изглед и беше една од ѕвездите на Мундијалот во Јужна Африка.

Таа вети дека доколку Паргвај стане шампион на светот во 2020 година ќе се соблече гола и дека тоа ќе биде поклон за целата нација. Од тоа немаше ништо бидејќи Перагвај беше елиминран од Шпанија, но засекогаш ќе остане запаметено како Лариса со длабкото деколте го бодри Паргвај.

Мундијалот во Русија поминува без Лариса и Паргвај, а таа сега живее многу помирен живот. Во овој момент е сопруга на Џонатан Фабр со кој има ќерка.

Би кажале дека засекогаш ќе ни недостасува добрата стара Лариса Рикелме.

Најпопуларно

To Top