Славни

Ѕвездата на „Полна куќа“ после завршување на серијата станала зависник од дрога и алкохол

„Полна куќа“

Стефани Таннер од серијата „Полна куќа“, односно глумицата Џоди Свитин, денес има 35 години. Со само 5 години стана светска ѕвезда, но уште во тинејџерски денови стана алкохоличарка, а на 20 се навлече на дрога.

Нејзиниот живот од почетокот не бил лесен – ја посвоиле вујкото и неговата сопруга. Нејзините родители биле во затвор кога таа се родила. Шанса за подобар живот добила веќе на 4 години, кога се појави во реклами за хот дог. А на само 5 години ја доби улогата Стефани Таннер која ја играше 8 години.

Беше прогласувана за чудо од дете, на сфера на глумата, но заради проблеми со алкохол и дрога не оствари значајни улоги. Наместо некои добри улоги, таа помина неколку години во клиники за одвикнување.

Џоди Свитин сега тврди дека се излечила и дека е трезна веќе 6 години. Во меѓувреме 3 пати се омажи и разведе, сега се припрема да стапи во четвртиот брак. Во непосредно време се врати да глуми во римејкот на серијата која ја вивна во ѕвездите.

A post shared by Jodie Sweetin (@jodiesweetin) on

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top