Спорт

Ѕвездата на Реал ги налути навивачите: Сакам во Ливерпул

Играчот за врска на Реал Мадрид, Дани Себаљос им порача на челниците на „кралскиот“ клуб дека сака да се пресели во Ливерпул уште во јануарскиот преоден рок.

„Диарио Гол“ пишува дека младиот Шпанец сака поголема минутажа, а на „Сантиаго Бернабеу“ не може да се избори со силната конкуренција.

Себаљос минатото лето пристигна од Бетис како еден од најголемите шпански таленти, но не успеа да се наметне во тимот на Зидан и запиша само 10 настапи во сите натпреварувања.

За да се обиде да избори место во шпанската репрезентација за СП, Себаљос му порача на раководството дека сака да ја промени средината и да се пресели во Ливерпул, кој го гледа како идеална дестинација за развој на кариерата.

Покрај „црвените“ за Шпанецот интерес покажуваат и други европски гиганти, но Себаљос го избрал Ливерпул и сака да соработуја со Јирген Клоп.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top