Спорт

Ѕвездата на Лацио станува трет најскап фудбалер во историјата: ПСЖ плаќа 170 милиони!

Како што пренесуваат италијанските медиуми ПСЖ има намера да го донесе во своите редови фудбалерот на Лацио Милинковиќ – Савиќ и нема да жали пари.

Имено, ПСЖ е спремен да го направи Србинот трет најскап фудбалер во историјата на фудбалерот и да му плати на Лацио неверојатни 170 милиони евра за да го добие неговиот потпис.

Сергеј Милинковиќ – Савиќ оваа сезона блеска во Серија А и се етаблираше во еден од најдобрите и најкомплетни играчи за врска во Европа, па многу гиганти го сакаат во своите редови.

Неговата цена од ден на ден вртоглаво расте, а ПСЖ за да ја победи конкуренцијата е спремен да плати неверојатни 170 милиони евра за 22-годишниот српски репрезентативец.

Трансферот на Милинковиќ-Савиќ би требало да се реализира идното лето, откако ПСЖ ќе се ослободи од Џулијан Дракслер, Хавиер Пасторе, Анхел ди Марија, Кевин Трап и Лукас Мура.

Со тоа „светците“ во своите редови ќе ги имаат тројцата најскапи фудбалери во историјата, откако ова лето ги купија Нејмар за 222 милиони и Мбапе за 170 милиони евра.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top