Вебкафе

Зошто оваа пластична вреќа чини 600 долари?

Францускиот моден бренд Селин прикажа на пазарот нова проѕирна пластична торба за шопинг, која е многу слина на обична вреќа. Разлика е во тоа што оваа фина верзија чини „скромни“ 600 долари.

A post shared by Céline Official (@celine) on

Торбата за прв пат се појави на ревијата во Париз есента, а во продажба ќе биде наскоро.

Ова не е прв пат модната инсдустрија да црпи инспирација од ефтини вреќи и торби.

A post shared by l t w s … Fashion (@l_t_w_s_) on

Модниот бренд Баленциага минатата пролет направи кожна верзија на торбите од ИКЕА, а вредноста им беше 2145 долари.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top