Актуелно

Зимски понеделник

Македонија денес ја очекува облачно и поладно времеќе биде облачно и постудено со локален слаб снег, особено во западните делови, како и умерен северен ветер.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 2 степени, Крива Паланка 0, Маврово -4, Охрид 2, Битола 3, Кавадарци 3, Берово -1, Дојран 6…

И нареднте три дена ќе биде сончево и студено со умерена облачност и дневни температури од -2 до 5 Целзиусови степени.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top