Вебкафе

Зимска бајковита мистерија на синиот снег кој наврна во Санкт Петерсбург


Секогаш кога ќе се појави некој ваков феномен, потсетете се дека само природата со најфини бои слика најбајковите сцени.

Руската служба за надгледување на природата во Северозападната федерална област ги разгледува причините за појава на син снег во градот Санкт Петерсбург.

Околу една куќа која треба да биде урната, снегот има син отсјај. Експертите земале примероци за да истражат која супстанца го обоила снегот.

Oва го шокираше светот, а локалните жители сакаат што поскоро да знаат која е причината за сината боја на снегот.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top