Вебкафе

Жена змеј: Русинка роди бебе тешко 5.9 килограми и тоа сама и без анестезија!


42 годишната мајка од Русија, кој веќе има четири деца, роди девојче чие раѓање ќе го памети засекогаш. Бебето било тешко 5.900 килограми, а мајката се породила дома без никакви анестезии.

Други извори наведуваат дека мајката имала 52 години, а бебето било тешко околу 7 килограми.

Родилката е од Русија, а и самата била изненадена од големината на бебето. Семејството ги одби медиумите за било какви други информации.

Сепак, од лекарските извори се дознава дека мајката и бебето се чувствуваат добро.

Според Гинисовата книга на рекорди, најтешкото бебе кое е родено имало скоро 10 килограми, а родено е во градот Аверс во септември 1955 година.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top