Музика

Заврши 60-то доделување на Греми наградите – кој што носеше на црвениот тепих


Шеесеттото издание на популарната манифестација не донесе големи изненадувања во однос на победниците. Сосема очекувано главни ѕвезди на вечерта беа Бруно Марс и Кендрик Ламар кои убедливо доминираа во категориите во кои што беа номинирани.

Овој пат Греми наградите ќе останат запаметени по неколку интересни настапи од кои вреди да се издвојат оние на Кеиша, Ријана, Бруно Марс, Лејди Гага и Пинк.

Настапот на Ријана беше еден од најенергичните и најозборуваните. Таа никогаш не се плаши да ги премине границите, па така беше и овој пат за време на изведбата на Wild Thoughts, каде поради танцувањето за малку не остана гола. Пејачката настапи на сцената покрај DJ Khaled и Брисон Тилер.

Ноќта изобилуваше со фасцинантни модни парчиња кои донесоа гламур на Греми наградите. Речиси сите фустани имаа детаљ на роза во знак на солидарност.

Криси Тајген

Лејди Гага

Хајди Клум

Кеша

Кејти Холмс

Лана Дел Реј

Мајли Сајрус

Пинк

Рита Ора

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top