Вебкафе

Заминала во болница и родила тројка: Лекарите запрепастени кога ги виделе лицата на децата!


Се започнало кога Беки Џо, мајка на овие слатки девојки почувствувала мачнина. Со оглед на тоа што поминала низ една бременост, се посомневала дека бебето во стомакот било причина за тоа.

Меѓутоа немала поим какво изненадување и спрема телото.

„Одеднаш почна да ми биде мачно и ми се појави главоболка. Одлучив да одам на секенр и се воспостави дека носам тројка. Тоа беше најголем шок во мојот живот. Во фамилијата никогаш сме немале тројка“ вели Беки.

A post shared by Becki-jo allen (@beckijo92) on

После 31 недела бременост, Беки е префрлена во болница бидејќи дошло време за породување.

Но работите не биле соврешни кога на свет стигнале трите братчиња бидејчи имале мала тежина.

Бебињата веднаш се префрлени на интензивна нега, каде што поминале три недели пред да си заминат дома.

Кога лекарите ги извадиле цевките за дишење, каблите и жиците, Беки конечно можела да ги виде лицата на своите деца. И тогаш забележала нешто чудно. Изгледале идентично.

A post shared by Becki-jo allen (@beckijo92) on

Според бројните извори децата да изгледаат исто кога се во тројка шансите се движат од 60.000 до 200 милиони наспрема еден.

Беки станала мајка на идентична тројка. Како децата растеле, се повеќе и повеќе личеле едно на друго.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top