Славни

Закрвените непријатели конечно се смирија: Ким Јонг-ун и Трамп заедно на Олимпијада

Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја, веќе се во полн замав, а дополнителна атракција на ионака атрактивната и досега најстудена зимска олимпијада се случуваше на трибините од зимските боишта.

Двојниците на американскиот и севернокорејскиот претседател, Доналд Трамп и Ким Јонг-ун предизвикаа огромно внимание на трибините за време на церемонијата на отворање на Зимските олимписки игри.

„Гледате дека сепак се согласуваме“, рече двојникот на Ким.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top