Славни

Загина на снимањето на серијата The Walking Dead


Каскадерот Џон Бернекер смртно настрада за време на снимањето на серијата The Walking Dead откако падна на бетонскиот под од 6 метри висина.

Бернекер почина како последица на тешки повреди со кои се здоби после паѓањето од шест метри висок балкон. Несреќата се случи во вторникот, а 30-годишниот каскадер почина еден ден подоцна.

Џон учествуваше во снимањето на филмови како The Fast and The Furious и Get Hard, а требаше да учествува и во снимањето на најавените филмови Rampage и Black Panther. Имаше и помали улоги во Logan и The Last Witch Hunter.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top