Актуелно

Заев: Нема да дозволам еден „пе*ер“ да ја урне владата!

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнатата од Рамковниот договор даде интересна изјава дека немало за дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, пе*ер, да ја турнеле Владата.

Ќе се бориме до крај затоа што секој што се инволвирал секако ќе носи одговорност – рече Заев.

Advertisements
To Top