Спорт

Заборавеното дете на Реал повторно блеска: Еве зошто „кралевите“ му го продолжија договорот!

Откако Реал Мадрид го испрати на позајмица во Херенверн, готово никој повеќе и да нема слушнато за Мартин Одегард. Норвешкото „лудо од дете“ во 2015 година пристигна во Мадрид, но не успеа да го оправда тој епитет.

Сепак, и на поетаблирани фудбалери им е тешко да се изборат за место во „кралскиот“ клуб, па затоа Реал му го продолжи договорот и го испрати на позајмица.

Норвешкиот виндеркинд блесна вчера на натпреварот против Ексцелзиор. Вистина, не беше ни стрелец ни асистент, но одигра бријалнтна партија.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top