Екстра

Заборавени олимписки спортови кои нема да ги гледаме во Рио

Со текот на годините и изданијата на летните Олимписки игри, некои спортови кои своевремено беа дел од олимписките натпревари, во меѓувреме исчезнаа и беа заменети со други. Затоа, во галеријата подолу, ве потсетуваме на низа олимписки спортови кои веќе се дел од олимписката историја и нема да ги гледаме во Рио.

4.8.olimpiski-vlecenje-jaze

Влечење јаже

4.8.olimpiski-kacuvanje-jaze

Качување на јаже

4.8.olimpiski-krevanie-tovar-edna-raka

Кревање товар со една рака

4.8.olimpiski-let-so-balon

Летање со балон

4.8.olimpiski-gagjanje-glineni-gulabi

Гаѓање глинени гулаби

4.8.olimpiski-velosipedizam-tandem

Велосипедски тандем

4.8.olimpiski-solo_sinhornizirano_plivanje

Соло синхронизирано пливање

4.8.olimpiski-roller_hokej

Ролер хокеј

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top