Славни

За Тањето велат дека го има најжешкиот задник во македонските фолк води

Популарната фолк-пејачка Татијана Стефановска веќе со години ја држи неформалната титула за најдобар задник помеѓу нејзините колешки и по се изгледа уште долго време ќе биде така.

Таа на својот профил на Инстаграм објави фотка на која во преден план е токму нејзиниот најсилен атрибут.

Инаку, Стефановска неодамна го сними видеото за темата „Посебна” која се наоѓа на албумот “Дарој свадбарски” што фолкерката го објави пред неколку месеци.

„Спотот го снимавме на неколку локации во Охрид, а во него се појавуваат и две прекрасни девојки кои ги разубавија кадрите. Инаку, песната е авторско дело на Златко Миладиновски кој ги потпишува аранжманот и музиката, додека, пак, текстот е на Борче Нечовски со кого соработувам уште од почетокот на мојата кариера“, откри Тања.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top