Живот

За овој хороскопски знак се смета дека е најлош во врската!

Тој не поднесува ни најмала критика на своја сметка.

Од една страна, личностите родени во знакот на Овен се посебни и харизматични, но од друга страна очекуваат големо почитување и константна посветеност, а критиките на сопствен рачун не сакаат да ги слушнат.

Всушност затоа Овните се сметаат за еден од најкомплицираните знаци кои тешко остваруваат долготрајни и квалитетни врски.

Кога на тоа ќе се додаде и нивната желба во се да бидат први и најдобри сигурно ќе се согласите со тоа дека со нив долго не може да се издрже.

Меѓутоа, кога ќе се заљубат, Овните се многу верни партнери кои потполно ќе ви се посветат, но само ако го исполните нивното очекување.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top