Нобел

За оние со перверзно длабоки џебови: Златен фотоапарат од Nikon


Познатиот американски бренд за луксузни аксесоари одлучи од сега фотографирањето да го облагороди со доза гламур.

23-12-brikk-24k-gold-nikon-df-camera2

Brikk Lux Nikon Kit вклучува Nikon камера и луксузен Nikkor 14-24 f/2.8“ објектив обложени со 24-каратно злато.

23-12-brikk-24k-gold-nikon-df-camera1 23-12-brikk-24k-gold-nikon-df-camera3

За дополнителен луксуз на овој фотоапарат, чија цена се уште не е позната, тука се и капачето за фокусот и зум прстенот изработени од кожа.

23-12-brikk-24k-gold-nikon-df-camera4

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top