Авто мото

За новата руска машина „Шерп“ не постои непрооден терен

Возилото има 1.5-литарски турбо дизел мотор со 44 коњски сили, а максималната брзина му е 45 км/час. Возилото уште не излегло во продажба, но производителот најави дека ги следи западните еко стандарди, па возилото ќе се понуди и на пазарите во САД и Канада.

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top