Вебкафе

За 6 минути украдоa 5 милиони долари од авион!

Пет арамии за само 6 минути украдоа околу 5 милиони долари од авион на компанијата Луфтханза.

Грабежот се случил во понеделникот, откако авионот кој летал од Цирих, слетал на теретен аеродром во Сао Паоло, пренесува Дојче Веле.

Како што се наведува, арамиите до авионот дошле со пикап автомобил на кој се наоѓало лого од безбедносната компанија Бринкс, а работниците претходно ги задржале.

Бразилските медиуми пренесуваат дека никој од припадниците на обезбедувањето во таа прилика не е повреден.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top