Advertisements
Музика

„We Are Blood“ – целосна верзија на песната од внукот на Тоше Проески

Кристијан Ристески, внукот на прерано починатата најголема музичка поп ѕвезда Тоше Проески, ја објави целосната верзија на неговата најнова песна „We are blood“.

Кристијан песната премиерно ќе ја изведе во петок, во ВИП арената „Борис Трајковски“, за кога е закажан концертот во чест Тоше Проески и ќе биде промовиран неговиот албум „Secret place“.

Advertisements
To Top