Спорт

Вундеркиндот на Реал Мадрид го повреди противникот со финта (видео)


Идниот фудбалер на Реал Мадрид – бразилското чудо од дете Винисиус, покажа зошто „кралевите“ за него искешираа 45 милиони евра за мај 2017 година.

Тинејџерот како позајмен фудбалер од Реал во тимот на Фламенго, а фановите на „кралскиот“ клуб сигурно немаат трпение да го видат на „Сантиаго Бернабеу“.

Винисиус на последниот натпревар против Боавистина буквално го повреди противничкиот дефанзивец со финта…Погледнете!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top