Видео

Вујо, легендо: „Ако те издрибла Кањељас, ќе те убијам!“ (видео)

Селекторот на словенската ракометна репрезентација, Веселин Вујовиќ, сам по себе е спектакуларна појавана паркетот во хрватските спортски сали на Европското ракометно првенство.

Тоа повторно го докажа на еден тајм-аут на мечот помеѓу Словенија и Шпанија во кој Словенците одигра фантастичен меч и ја победја „Црвената фурија“ со пет гола разлика.

Вујовиќ беше фантастичен на клупата, а погледнете го тајм-аутот во кој на еден од своите играчи му вели: „Ако те издрибла Кањељас, ќе те убијам и тебе и себе“.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top