Актуелно

Временска прогноза за првиот ноемвриски четврток


И во ова четврточно, второ ноемвриско утро во Македонија денот го започнуваме со ведро и невообичаено студено време за овој период од годината со утринските температури кои што се неколку степени под повеќегодишниот просек за овој период од годината.

Во Македонија денес по студеното утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -6 до 4 степени, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло време со осетен пораст на дневните температури.

Ќе дува доумерен слаб северозападен ветрер, а во западните предели ќе дува доумерен слаб западен и југозападен ветер.

Максималните дневни температури денес низ Македонија ќе достигнат до 11 односно до 20 степени.

Во Скопје по студеното утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло време со пораст на температурата. Слаб северозападен ветер. Утринската температура од 0 степени, а максималната дневна ќе достигне до 16 степени.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top