Актуелно

Временска прогноза за првиот есенски ден

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 13 до 23 Целзиусови степени: Скопје 21, Маврово 13, Охрид 18, Битола19, Кавадарци 22, Берово 16, Дојран 23.

За време на викендот ќе има преодно стабилизирање на временските услови, ќе преовладува главно сончево време со свежи утра и нешто повисоки дневни температури кои ќе се движат во интервал од 18 до 27 степени.

Нов влажен бран се очекува во понеделник.

Есента во Македонија и на северната хемисфера на Земјата поточно почнува денес во 22 часот и две минути. Во истовреме на јужната Земјина полутопка почнува пролетта.

Есента ќе трае до 21 декември кога настапува зимата.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top