Актуелно

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Со автомобил влетал во толпа на луѓе


Возачот на автомобилот влетал во пешаци на познатата плажа Копакабана во Бразил, по што загинало осуммесечно бебе и најмалку 15 луѓе се повредени.

Сведоците на инцидентот опишуваат „мал црн автомобил прелета преку велосипедската патека и влета во толпата која шеташе покрај познатата плажа во Рио де Женеиро“.

На интернет е објавена вознемирувачка снимка од ицидентот, која прикажува повредени луѓе и искршен автомобил. Возачот е приведен и рекол во полиција дека имал епилиптичен напад, а во возилото се пронајдени лекови против истото.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top