Вебкафе

Вознемирувачки фотки: Вака изгледа озогласениот крај во Њујорк, каде царува хероинот!


Повеќе од 1370 луѓе во Њујорк починаа од предозирање со хероин во 2016 година, а најголем број хероински зависници доаѓаат токму од улиците на Бронкс.

Според податоците на полицијата прекумерната употреба на дрога сега е водечка причина за смрт во САД кај луѓе помлади од 50 години.

Лаклните фотографи забележаа во каква состојба се наоѓаат наркоманите откако ќе се „исфиксаат“, и како изгледа нивното секојдневние.

Фотографиите од улиците на Бронкс се направени да се апелира на младите да стојат понастрана од дрогата.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top