Музика

Волчев „еден на еден“ со гитарата и фантастична изведба во живо на „Со маки сум се родила“


Пред некое време ви го претставивме со видеото за инструменталната гитарска изведба на познатата македонска песна „Со маки сум се родила“. Еве го сега Кристијан Волчев, во „Еден на еден“ со изведба во живо на истата. Ја расплака гитарата. Секоја чест, маестро!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top