Вебкафе

Водителката среде вести дозна дека нејзиниот сопруг загинал – еве ја нејзината реакција


Индиската ТВ водителка Саприт Каур доживеа ужасна трагедија и тоа пред камери, во живот. Читајќи детали за тешката сообраќајна несреќа, во која, меѓу другите автомобили и имиња на загинати, сфати дека се најдува и нејзиниот сопруг.

Нејзината реакција го обиколи светот, бидејќи Саприт цели десет минути после тоа продолжи да си ја работи работата, сè додека не ги прочита и последните вести.

„Тоа говори колку е големо нејзиното чувство за професионалност и одговорност“, изјави нејзиниот уредник.

Како што пренесуваат странските медуми, целиот тим на новинари во моментот на читањето на вестите знаел дека во автомобилот во кој удрил камион се наоѓал сопругот на водителката.

„Штетата на автомобилот е огромна, загинаа три лица“, изјави полицаецот од местото на несреќата, кој се јави во живо во програмата.’

Штом се исклучиле камерите, Саприт се расплакала и го известила семејството за смртта на сопругот.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top