Актуелно

Во воздушните напади врз Сирија и Русија се убиени 230 цивили


Во воздушните напади врз Сирија и Русија во регионите под контрола на бунтовниците минатата недела се убиени 230 цивили. Според високиот комесар на Обединетите нации за човекови права, ова може да се протолкува како воено злосторство.

Тој рекол дека неговата канцеларија добила известување вклучувајќи и видео снимки за можна употреба на „отровни агенси“ на 4 февруари во сиријскиот град Саракибу, под контрола на бунтовниците.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top