Актуелно

Во Црна Гора во море пронајдени 1,3 тони марихуана

Полициската управа на Црна Гора вчера кај влевањето на реката Бојана во морето запленила 1.332 килограми на марихуална.

Пакетите се пронајдени на околу 11 наутички миљи југозападно од теснецот на реката Бојана, пренесува „Макфакс“.

Станува збор за 62 пакети со содржина на билки со темнозелена боја за кои се сомневаат дека се опојна дрога-марихуана со вкупна тежина од 1.332,3 килограми.

Најпопуларно

To Top