Актуелно

Во Центар: Тајни преговори за широка влада, за голема амнестија и за промена на името (ВИДЕО)

Познатиот новинар Васко Ефтов во неговата најнова емисија „Во Центар“ изнесе интересни прогнози за тоа како ќе биде решена политичката криза во Македонија и за избор на нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

Ефтов во анализата исто така истакнува дека се прават тајни преговори за широка коалиција, за голема амнестија која што била намерно иницирана со апсењето и на невини луѓе за настаните од 27 април, како и за активностите и дејствијата поврзани со промена на името.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top