Актуелно

Во судир на автомобил со камион кај Крива Паланка загина едно лице

трагедија

Во судир на Opel Corsa со товарно возило од марката Mercedes кој предизвика тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Крива Паланка-Деве Баир, загина едно лице, а друго е потешко повредено.

Според полицискиот извештај:

Вчера во 15:00 часот на магистралниот пат Крива Паланка – Деве Баир, во атар на село Кркља, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел Корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.(65) од Скопје и товарно возило „Мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ј.М.(32) од Крива Паланка. Во незгодата С.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Здравствениот дом-Крива Паланка, каде околу 15:50 часот починал. Сопатничката од истото возило, К.С.(65) од Скопје се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена и задржана во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

Advertisements
To Top