Спорт

Во Шпанија виден голот на сезоната: Ова е ремек-дело (видео)

Валенсија синоќа ја декласираше Севиља со 4:0, а ѕвезда на вечрта секако беше Гонзало Гуедеш.

Играчот кој е на позајмица од ПСЖ, постигна два гола за Валенсија, меѓутоа првиот беше вистинско ремек-дело.

Овој гол сигурно ќе конкурира за гол на сезоната во Примера!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top