Актуелно

Во Прилеп сезонски работник почина на работно место


Вчера околу 15,15 часот во Прилеп, во фабриката Жито Прилеп, при истовар на жито од товарно моторно возило, почина работник на работното место.

На сезонскиот работник М.И.(45) од Прилеп, му се слошило, паднал од приколката, а врз него паднала и вреќа со жито, по што починал на местото на настанот.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top