Актуелно

Во прекин сообраќајот на патниот правец Велес – Градско

Патниот и железничкиот сообраќај на регионалниот пат Велес Градско е во прекин, велат од МВР.

Според полицијата, сообраќајот е во целосен прекин од 08.30 часот на излезот од Велес, пред вливот на река Тополка во Вардар. Таму има поголем одрон на карпа и се работи на нејзино отстранување.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top