Актуелно

Во пожар во Градежен факултет во Скопје изгореа три кабинети и покривот

Три кабинети и покривот од Градежно-архитектонскиот факултет во Скопје изгореа во пожарот што утринава избувна на  на булеварот Партизански.

Пожарот е целосно изгаснат и нема повредени лица. Причините за пожарот сè уште не се познати.

Во моментот кога избувна пожарот, на факултетот траела настава. Студентите, професорите и другиот персонал биле евакуирани на време.

Причинетата материјална штета допрва ќе се утврдува.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top