Галерии

Во полн сјај и заводливост: Најдобрите фотографии на култната Брижит Бардо

Славната актерка и култна модна икона која своевремено беше сон на секој маж на западната полутопка, па и пошироко, важеше за една од врвните икони на минатиот век.

Истовремено, 83-годишната Бардо е една од најконтраверзните славни личности која се појавуваше на филмските платна, модните фотографии и настани за човекови права.

Таа има три неуспешни бракови, еден син кој живее во Италија и има две внуки. Бардо вели дека не верува во семејни врски, па затоа и не е во блиски односи со својот син. Ова се најславните фотографии на актерката која и сега зрачи со харизма.

Loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top