Славни

Во неделата доби Оскар и по церемонијата ѝ го украдоа – полицијата го уапси крадецо

Полицијата во Лос Анџелес во соопштение за јавноста изјави дека е уапсен човекот кој на актерката Франсис МекДорманd ѝ ја украде статуетката Оскар која таа ја доби за најдобра актерка во главна женска улога.

Тери Брајант (47) е уапсен уште истата вечер, во неделата ноќта, откако ја украл статуетката на забавата по церемонијата за доделување на најпрестижните филмски награди.

Франсис Макдорманд ја доби наградата за улогата во филмот „Три билборди пред Ебинг, Мизури“.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top