Актуелно

Во Давос денес сефте средба меѓу Заев и Ципрас


Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас, денеска во Давос, Швајцарија, на маргините на Светскиот економски форум ќе остварат прва меѓусебна средба.

Главна тема на средбата ќе биде името и досегашниот тек на разговорите и пакетот предлози на медијаторот на ОН Метју Нимиц.

Премиерот Заев в петок ќе оствари средба и со еврокомесарот за европска соседска политика и проширување, Јоханес Хан.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top