Актуелно

ВМРО ДПМНЕ бара разрешување на сите членови на ДИК кои имаат судир на интереси

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ бараат од Државната изборна комисија и Александар Чичаковски, сите оние кои се дел од ДИК, а имаат судир на интереси веднаш да бидат разрешени.

„Веднаш треба да биде разрешен генералниот секретар на ДИК Добре Јанчев, кој што е сопруг на Љубица Јанчева која е втора на советничката листа на СДСМ за Град Скопје“, порача Невенка Стаменковска од ДПМНЕ.

Според неа, Јанчев наместо непристрасно да работи за спроведување фер и демократски избори, со секоја одлука ќе работи во интерес на својата сопруга и СДСМ.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top