Мајтап

Виц: Зошто мачката не пие ракија?


Синот ја прашува мајката:

Мамо, зошто мачката не пие ракија?

Затоа што е животно. Животните не пијат ракија, сине.

Аха. Значи кај нас дома само тато е човек.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top