Мајтап

Виц: За Денот на вљубените


Милка на Перо:

Срце, на 14 февруари е Денот на вљубените. Со што ќе ме изненадиш?

Срцка, ти се бендисува Мадрид?

Ухууу! Да, да! Прекрасна архитектура, феноменална храна.

А Париз?

Ехее! Градот на љубовта, Ајфелова, шансони…

Одлично, Милке! 14 февруари, 20:40, Реал Мадрид – ПСЖ. Биди спремна!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top