Мајтап

Виц: Влав газда


Оди дечко на разговор за работа во месарницата од некој Влав.

Газдата прашува: Колку грама има во еден килограм месо?

850, како од пушка одговара дечкото

Готово! Примен си! Утре почнуваш со работа.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top