Мајтап

Виц: Сунетџија со часовници


Шета турист низ стара скопска чаршија и гледа стари часовници во еден излог. Влегува внатре и прашува:

Колку пари ги продавате часовниците?

Дуќанџијата му вели:

Дечко, јас не продавам часовници. Јас правам сунет.

Па што прават овие часовници во излогот?

А што да ставам бе, брат?

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top