Мајтап

Виц: Синот од шеикот на студии во Лондон

Заминал синот од некој арапски шеик да студира во Лондон. По некое време му пишува СМС на таткото:

Тато, овде е супер. Лондон е убав и тука ми е многу убаво. Само, има еден проблем. Почна да ме фаќа срам само јас да одам со Мерцедес на факултет, а сите други доаѓаат со воз.

По еден саат таткото му пишува:

Сине, ти префрлив 20 милиони евра, одма да си купиш и ти еден воз, да не се срамиш таму и да не срамиш нас.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top