Мајтап

Виц: Се фалеле коњот и магарето


Го викнал коњот магар’то на гости кај него, и му покажуе пофалници, трофеи, пехари, медаљи и му вика:

Е воа се сите освоени, медаљи на светските првенства и на Олимписките игри.

Гледа магар’то воодушевен, и го поканил коњот кај него на гости да дојде, ама не знае шо со да се пофале, и цела вечер а тепал главата.

Утрето иде коњот на гости, магар’то му покажуе слика од зебра, а коњот го прашуе:

Шо е воа бре?

Воа е ја каа играе за Јувентус!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top