Мајтап

Виц: Сакам да е убава како тато

Таткото и ќеркичката се дружат и си прават муабет, па малата му вели:

Тато, кога ќе пораснам ќе бидам ли убава како тебе?

Не како мене, ќе бидеш убава како мама.

Неее! Како мама е многу долго за да бидам убава. Ја гледам како се тушира, па еден куп кремови, па шминка, па фризура. А ти стануваш, се миеш лице – и убав си.

loading...
To Top