Мајтап

Виц: Рицинус против кашлица


Во аптека:

Добро бе, колешке, срамота е. Пациентот ти побарал лек против кашлица, а ти си му дала рицинус.

Па? Ај сега прашај го дали ќе смее да се накашла.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top