Мајтап

Виц: Рецепт за успех на Фејсбук

10:00 – објавуваш добро утро, ви посакувам супер, ултра, мега позитивен ден. Обавезно фото филџан кафе, по можност кајмак во форма на срце.
11:00 – ставаш слика од чинија со доручек (во никој случај ајвар или нешто слично) цвеќе во вазна и слатко од вишни..
12:00 – се чекираш од кафуле, скап ресторан (немој кога јадиш бурек)
13:00 – качиш слика од инстаграм, носи појќе лајкои
14:00 -време за одмор, пишуваш во хоризонтала
15:00 – ‘рскаш нешто од Аца Лукас, Цеца, Сека, Азис..
16:00 – Цитати од Буковски, Паоло Коељо..
17:00 -објавуваш дека се врати од на работа
18:00 – ручек, вечера, опињаш слика од некоја група за храна дури ги јадиш макароните..
19:00 -време за бистрење политика
20:00 -споделваш некоја важна вест од порталите оти само читаш и анализираш..
21:00 -го објавуваш филмот што го гледаш и до која минута си.. Оти не стигна од библиотека да ја земиш книгата..
22:00 – пожелуваш гуд најт
23:00 – се привраќаш да опниш слика од месечина
00:00 – се привраќаш уште еднаш да видиш колку лајкови си собрал и уште една песна од Дадо Полумента: Ночас си туу, да личииш на њуу..

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top